ממנגלים - פורטל המנגלים הישראלי

מניפת שפונדרה (קשתית) על המנגל


שפונדרה הוא נתח עשיר בשומנים שדורש זמן צלייה ארוך מאוד ביחס לשאר הנתחים, מניפת שפונדרה היא פיתרון מעולה לאוהבי בשר שומני ועסיסי, הכנת מניפת שפונדרה שלמה אורכת פחות מ20 דקות בדרך כלל.

קשתית היא נתח עשיר בשומן הממוקם בחלקו הקדמי של העגל, הקשתית היא מבין הנתחים היחידים שניתנים להכנה בכל הדרכים (אפיה, צליה, טיגון, עישון או בישול) והכנתה במנגל היא מבין המומלצות.

נתח השפונדרה דורש זמן צליה ארוך במיוחד בגלל כמות השומנים הגדולה שלו ועובי החיתוך המקורי שמגיע מהקצביה. חיתוך הנתח למניפה בעובי 1-1.5 ס"מ מאפשרת לצלות את הנתח במהירות ובצורה אחידה. את חיתוך הנתח ניתן לבצע רק באמצעות מסור סרט ולכן חייב להזמין אותו פרוס ומוכן לצלייה מהקצבייה.

את מניפת השפונדרה מומלץ לצלות על מנגל פחמים עם גחלים גדולים אך ניתן להכין גם בגריל גז. צליית נתחים של שפונדרה דומה מאוד לצליית כבש, הנתח מפריש שומנים שמבעירים להבות. לכן חשוב להזיז את הנתח מהאש ברגע שהיא נדלקת.

צליית המניפה היא קלה ומהירה, פורסים את מניפת השפונדרה על הרשת בצורה אחידה ל7 דקות והופכים ל5 דקות נוספות. חשוב להפוך את הנתחים רק פעם אחת ולמנוע התייבשות של הבשר.

במידה והנתח לא מוכשר, מומלץ להמליח מעט בתחילת הצלייה מיד לאחר פריסת המניפה על הרשת.במידה ורכשתם נתח "מוכשר" אז אין צורך להמליח.

מניפת הבשר לא רק נצלית במהירות - היא גם מתקררת מהר מאוד. כדאי להגיש מהמנגל לצלחות.

 

אולי יעניין אותך גם