ממנגלים - פורטל המנגלים הישראלי

מנגל - כלי הבישול שממנו הכל התחיל, כך תבחרו את המנגל המושלם


המנגל הוא כלי הבישול הקדום ביותר ובכל זאת עד היום אין לו מחליף דומה, יש מנגלים בהרבה גדלים וצורות, אבל העיקרון הבסיסי של המנגל נשאר בדיוק כמו בהתחלה - רשת עם פחמים. אז איך תבחרו את המנגל המתאים לכם?

למרות העליה בשימוש בגרילי גז, היום בהרבה בתים ישראלים עדיין משתמשים במנגלים עם גחלים אמיתיים, חלק מהאנשים אפילו מצויידים במנגל קטן לטיולים ומנגל מקצועי ואיכותי במרפסת או בגינה.

איכות המנגל לא משפיעה על איכות הבשר שיצא ממנו, למרות זאת הצורה משנה הרבה. מנגלים מסויימים מתאימים לצליית כמות ואחרית מתאימים יותר לצליית איכות.

צורות המנגלים המוכרות

מנגל מלבנימנגל מלבני מתאים במיוחד לאנשים שאוהבים לעשות הרבה שיפודים, משטח עבודה מלבני הופך את פיזור השיפודים לנוח ומסודר. החיסרון הבולט במנגל מרובע הוא שהחום לא מתפזר בצורה אחיד על כל הרשת, בדרך כלל קצוות המנגל דועכים.

מנגל חצי כדור - מנגל חצי כדור מתאים למי שאוהב צליה ארוכה של סטייקים ובשרים גדולים. למנגל הכדורי יש הרבה עומק שיכול להכיל הרבה פחמים ופיזור החום אחיד יותר מהגריל המלבני כי אין פינות. למרות זאת, המנגל הכדורי לא כל כך נח לצליית שיפודים.

מנגל אבן עם ארובה - למנגל האבן יתרונות משמעותיים על כל שאר המנגלים:

  1. למנגל אבן יש תמיד נגישות גבוהה לניקוי אפר הפחמים
  2. הרשת מתכווננת לגבהים שונים
  3. החום שהמנגל פולט גורם לארובה לאסוף את כל העשן מעל לגובה העיניים
  4. האבן שמרכיבה את מבנה המנגל שומרת את החום מהגחלים ומפזרת אותו בצורה יציבה ואחידה לכל המשטח.

למרות כל היתרונות החשובים, החיסרון הכי בולט של מנגל אבן הוא ניידות. בזמן קניית מנגל אבן חשוב להחליט איפה הוא ימוקם ולדעת שהוא ישאר שם כל עוד הוא קיים. מחיר הקניה של מנגל אבן גבוה משמעותית משאר המנגלים אבל העמידות לשנים ארוכות מכסה את ההשקעה.

החלקים החשובים במנגל פחמים

קיימים הרבה עיצובים שונים ומערכות מנגל מאובזרים באלפי שקלים, החלקים החשובים במנגל תמיד נשארים אותם החלקים - גוף המנגל ורשת.

קיימים רק 2 סוגי מתכות המשמשים לבניית גופי מנגלים, נירוסטה וברזל. מנגל שבנוי מנירוסטה לא מחליד ונשאר כמו חדש הרבה שנים. לעומת זאת מנגל הבנוי מפח וברזל פחות עמיד בטמפרטורות גבוהות ולכן הוא מתעוות, מחליד ומתכער אחרי זמן קצר.

באופן כללי צריך לבחור בין ברזל לנירוסטה בהתאם לזמן הצפוי לשימוש במנגל. אם אתם מתכננים לקנות מנגל זמני אז מנגל מברזל יעשה את העבודה. מנגל מנירוסטה יקר יותר ומתאים למי שמחפש משהו קבוע.

במידה וקונים מנגל מאבן אז צריך להצטייד רק ברשת איכותית, מנגל הבנוי מאבן הוא העמיד ביותר מכל שאר החומרים.

גם רשת המנגל מורכבת רק מנירוסטה או ברזל, רשת נירוסטה הופכת את כל איזור הצליה לנקי יותר, היא לא מחלידה ולא מתעוותת מהחום. מחירה עשוי להיות יקר פי 3 מרשת ברזל.

זה לא משנה מאיזה חומר הרשת שאתם קונים, דבר נוסף שחשוב ברשת הוא עובי התיל (השיפודים שמרכיבים אותה). ככל שהתיל יותר עבה כך הרשת יותר איכותית. לשיפודים עבים יש קיבולת חום גבוהה והם לא מתעוותים בקלות. עובי השיפודים של רשת איכותית חייב להיות לפחות 5 מילימטרים לרשת קטנה ו8 מילימטרים לרשת גדולה.

קיימים בשוק גם רשתות ברזל עם ציפויים שונים שאמורים למנוע מהרשת להחליד מהר. מומלץ להתרחק מכל הרשתות עם הציפויים ולא משנה כמה אחריות תקבלו עליהן, ציפויי הרשת נוטים להסדק ולהפרד מהרשת אחרי זמן קצר ואף אחד לא רוצה חתיכת ציפוי פורצלן או כרום בתוך הסטייק שלו. רשת הנירוסטה עמידה הרבה יותר מרשתות יצוקות ובדרך כלל גם זולה יותר. כל הרשתות המצופות הן רק שטויות של חברות מסחריות שמנסות להתחרות בדבר האמיתי.

 

אולי יעניין אותך גם