ממנגלים - פורטל המנגלים הישראלי

איך לבחור גחלים איכותיים למנגל


בחירת גחלים איכותיים זה חלק לא פחות חשוב משימוש במנגל מקצועי. פחמים איכותיים משדרגים לנו את חוויית המינגול עוד מרגע ההדלקה.  אז איך לבחור את הפחמים הטובים ביותר?

גם אם אתם מדליקים את הגחלים בגריל גז וגם אם אתם מעדיפים להדליק אותם במנגל פחמים בדרכים המסורתיות. חשוב לבחור גחלים איכותיים עוד מרגע ההדלקה, גחלים באיכות ירודה מתחילים להתכלות עוד בזמן ההדלקה ויוצרים הרבה אפר שמונע מחמצן להכנס לגחלים ובסופו של דבר גם מגיע אלינו לבשר.

כשקונים גחלים חשוב לבחור ב:

גחלים שיוצרו מעצים בעלי ערך קלורי גבוה - ערך קלורי הוא כמות הקלוריות שיש בעץ, ככל שיש לעץ יותר קלוריות, הוא יבער יותר זמן. העצים בעלי הערך הקלורי הגבוה ביותר הם : אלון, ארז, זית, מנגרוב, דובדבן, מהגוני, לונגן, בוק, הדרים וסיסם. בישראל ניתן להשיג פחמים מכל סוגי העצים האלו.

גחלים גדולים - ככל שהגחלים יותר גדולים הם יבערו יותר זמן ותאימו לצליה ממרחק גדול יותר, פחמים גדולים מתאימים במיוחד לאסאדו ולתנורי אבן.

גחלים שצריך להתרחק מהם:

גחלים ש"נדלקים מעצמם": כל סוגי הגחלים שטבולים בחומרים דליקים ומאפשרים לכם להדליק אותם עם גפרור נכנסים בקטגוריה הזו, הגחלים מהסוגים הזה מכילים כל מיני חומרים רעילים שאנחנו לא רוצים ליד האוכל שלנו. בעיה נוספת בגחלים מהסוג הזה היא שאי אפשר להוסיף עוד גחלים למנגל בזמן הצליה, צריך להדליק את הגחלים בצד ורק אז להוסיף אותם למנגל.

פחמים מעובדים: בדרך כלל מייצרים אותם משבבי עץ דחוס בצורת כריות קטנות, גחלים מהסוג הזה בדרך כלל לא בוערים הרבה זמן והחיסרון הכי גדול שלהם הוא ההתפוררות המהירה לאבק. עוד בזמן ההדלקה, גחלים מעובדים נוטים להתפורר ולהתעופף באויר ישר לתור הסטייק שלנו.

קניית גחלים בשקיות של 2 ק"ג בדרך כלל לא תהיה טובה. בשקיות הקטנות רוב הגחלים קטנים.
מומלץ לקנות גחלים בשקים גדולים במשקל 10 ק"ג לפחות, קניה בכמות גדולה כמעט מבטיחה לנו גחלים גדולים וגם מורידה את המחיר לקילו באופן משמעותי.

 

אולי יעניין אותך גם