ממנגלים - פורטל המנגלים הישראלי

איך בוחרים גריל גז לגינה


גרילי גז הפכו למחליפים הרשמיים של מנגלי הפחמים המוכרים והידועים באיזור הגינה. איך תבחרו את הגריל המתאים לגינה שלכם? ומאיפה אפשר לקנות אותו במחיר מיוחד? הכל במאמר

מה זה בכלל גריל גז?

גריל גז הוא בעצם מנגל רגיל שבתחתית שלו מותקנים מבערים. בחלק מהגרילים אפשר להשתמש במבערים בשביל להדליק את הפחמים בקלות ולהשתמש בגריל בתור מנגל פחמים רגיל. ובחלק מהגרילים צולים את הבשר ישר על הגז בלי פחמים. קיימים גם גרילים משולבים בהם אפשר לעשות מה שרוצים בהתאם למצב רוח.
הפתרון של צליית בשר בלי פחמים או של הדלקת הפחמים בקלות בלי להתלכלך הופכת את המנגל להרבה יותר אטרקטיבי עבור הרבה אנשים שמעדיפים להמנע מהדלקת פחמים בצורות מסורתיות.

בעקבות העובדה שמותקנת בגריל מערכת גז שחייבת להיות תקנית, גרילי הגז בדרך כלל מהודרים וזה הופך אותם למאוד יקרים ביחס למנגל הפשוט. גריל גז פשוט אמור לעלות בערך 1500 ש"ח ומטבחי גינה מאובזרים עם גריל יכולים לעלות גם עשרות אלפי שקלים.

איך לבחור את גריל הגז המתאים לכם

כמו רוב המוצרים שמיוצרים בכל מיני דגמים, גם גריל גז הוא מכשיר שצריל לבחור בהתאמה למשתמש ואין דבר כזה "הכי טוב", צריך למצוא את הגריל הכי טוב בשבילך.

גריל גז הוא מכשיר שאמור לשמש אותנו כמה שנים אז לפני שמתחילים לחפש גריל גז, כדאי לבדוק כמה דברים:

מה גודל הגריל (הרשת) ומה תפוקת החום שלו

גריל קטן יצלה כמויות קטנות של בשר בכל נגלה, במידה ואתם אוהבים לארח הרבה אנשים, חשוב לבחור גריל עם רשת רחבה ותפוקת חום גבוהה ככל האפשר. 

מה התקציב המוקצה לקניית הגריל

כאמור, מחיר הגריל יכול להגיע לעשרות אלפים, למרות זאת אפשר למצוא גרילים איכותיים בפחות מאלפיים ש"ח. גריל הגז מורכב ממכלולים רבים והקצאת תקציב ראוי תבטיח שהם ישארו תקינים להרבה זמן, מפרט המכלולים החשובים יפורט מפורט בתחתית הדף

האם הגריל חייב להיות נייד או שהוא ימוקם במקום קבוע?

גריל גז הוא תנור שצריך להשמר במקום בטוח ונקי, בלון הגז שממוקם בדרך כלל בתחתית הגריל, הופך אותו למסוכן לילדים. אם בוחרים בגריל נייד אז אפשר פשוט לאחסן אותו במחסן ולהוציא אותו כשצריך.
אם בוחרים בגריל גז קבוע אז חשוב לבחור מקום בטוח וכדאי שיהיה מוגן מגשם ושמש.

המכלולים המרכיבים את גריל הגז

גריל הגז מורכב מהרבה חלקים ולכל חלק אורך חיים משלו, בזמן קניית גריל גז חשוב לבחור בחלקים איכותיים. החלקים המרכיבים את גריל הגז מפורטים על פי סדר חשיבותם:

גוף הגריל - גריל הגז מורכב בצורת "אמבטיה עם מכסה", אותה אמבטיה מורכבת בד"כ על בסיס. בגרילים יקרים בסיס הגריל בנוי בצורת ארון שבתוכו גם מאוחסן בלון הגז בצורה בטוחה. בזמן קניית הגריל מומלץ להמנע ממבנה וגריל שבנויים מברזל ופח. גרילי גז שבנויים מפח בדרך כלל לא נשארים שלמים הרבה זמן, הם מחלידים ומתכערים בתוך מספר שבועות. קיימים גרילים עם גוף נירוסטה בפחות מאלפיים ש"ח, גרילי נירוסטה עמידים לעשרות שנים ונשארים נקיים כמו חדשים.

מבערים - בגרילי גז קטנים מותקנים 2 מבערים ובענקיים קיימים אפילו 8 מבערים. כל מבער ניתן להדלקה וויסות לבד. גם בתחום המבערים חשוב להתרחק ממבערי פח. קיימים 2 מבנים של מבערים, מבער "בלוק" ומבער "חליל". מבער החליל בדרך כלל עשוי מצינור נירוסטה עם חורים קטנים לכל האורך, החיסרון במבער חליל הוא שאי אפשר להדליק רק חצי ממנו ואי אפשר לצלות בשר רק עם אחד, היתרון הבולט הוא שמבער חליל הוא זול משמעותית ממבערי בלוק איכותיים.
מבער בלוק הוא יציקת מתכת בצורת קוביה, משולש או עיגול, הקוביה מחוררת בצורה אחידה. החיסרון במבערי בלוק הוא המחיר והקושי בניקוי, מבערי בלוק נוטים להתלכלך בזמן הצליה והרבה יותר קל לנקות את החליל.

רשת - רשת מקצועית חייבת להיות בנויה מ 100% נירוסטה. רשת נירוסטה נשמרת נקיה ולא מחלידה. ככל ששיפודי (הברזלים שמרכיבים את הרשת) הרשת עבים יותר, כך הרשת איכותית יותר.

בלון גז וצנרת - גרילי גז מסויימים מגיעים עם בלון גז וחלק מגיעים בלי, בזמן הקניה וודאו אם הגריל כולל את הבלון ואם לא תבדקו מה גודל הבלון שאפשר להתקין על העגלה שלו ומה העלות של התוספת. במידה ואתם מתכוונים לצלות הרבה בשר רק על מבערי הגז מומלץ להצטייד בבלון גז בנפח 50 ליטר לפחות.

 

אולי יעניין אותך גם