ממנגלים - פורטל המנגלים הישראלי

הכנת סטייק אנטריקוט עבה ועסיסי על המנגל


אנטריקוט הוא נתח הבקר הכי מוכר וידוע להכנה על האש. אנטריקוט איכותי לא צריך שום תוספות בשביל לצאת כמו שצריך. הכל תלוי בצורת ההכנה שלו.

תחילת ההכנה של אנטריקוט מושלם מתחילה עוד בקצביה, צורת השימור והישון קובעות את איכות הנתח באופן חד משמעי. לכן מומלץ לבחור את האנטריקוט שלכם בקצביה ותיקה ואיכותית ולהתרחק ממקומות המוניים כמו סופרמרקטים על כל גווניהם.

את האנטריקוט מומלץ לקנות שלם ולחתוך אותו לבד. מומלץ לפרוס את האנטריקוט לנתחים בעובי 3-6 ס"מ כשעתיים לפני הצלייה, בשעתיים האלו הוא צריך לנוח. בזמן המנוחה, פורסים את הנתחים אחד ליד השני (לא אחד על השני!) על רשת במקרר לשעה, מוציאים ונותנים לו לנוח לשעה נוספת בטמפרטורת החדר. מנוחה טובה גורמת לנתחים להתרכך באופן משמעותי.

אפשר לצלות אנטריקוט על גריל גז אבל בשביל להכין נתח אנטריקוט כמו שצריך חייב להכין מנגל עם פחמים במרחק 15 ס"מ מהרשת, מומלץ להשתמש בפחמים גדולים שישארו יציבים לאורך כל הצלייה. לפני הנחת הנתחים, חשוב לוודא שכל הפחמים דולקים כראוי, גחלים לוחשות נוטים לבעור בפתאומיות ולפלוט פיח על הבשר.

מניחים את הנתחים על המנגל בהתאם למידת העשיה הרצויה ל 7-12 דקות ולא נוגעים בהם. אחרי 12 דקות הופכים אותו ל5 דקות נוספות.

בשמן הצליה אפשר לתבל את העשן בדרכים הבאות (בחרו אחת מהדרכים ולא את כולם באותו מינגול):

  1. רגע לפני הנחת הנתחים על הרשת אפשר להוסיף לגחלים מוקדי נסורת שיפלטו עשן בזמן הצליה. מומלץ להשתמש בנסורת של עץ זית, הדר או בוק בהתאם לטעם.
  2. בזמן שהנתחים על הרשת אפשר לזרוק לאש ענף קטן של רוזמרין.

חשוב לדעת

  1. אסור להוסיף מלח על האנטריקוט בזמן הצליה, המלח מייבש את הנתח. במידה ורוצים סטייק מלוח, מומלץ להמליח אותו ברגע שמוציאים אותו מהמנגל. כמו צ'יפס..
  2. במידה והגחלים החליטו להבעיר אש - אל תשפכו מים. פשוט תזיזו את הנתחים מהלהבות ותנו לאש לדעוך.
  3. אנטריקוט הופכים רק פעם אחת! אם תהפכו אותו יותר מפעם אחת אז הוא יתייבש במקום להצלות.

תוספות מומלצות ליד אנטריקוט

יין אדום הוא המשקה המנצח לצד מנה בשרית כמו אנטריקוט, מומלץ להתחיל לשתות יין אדום עוד בזמן שהנתחים על המנגל.

לפני הגשת סטייק אנטריקוט מומלץ להגיש שיפודים קטנים כמו שיפודי כבש, לבבות, פרגיות וכדומה.
בזמן הגשת הסטייק מומלץ להגיש פירות וירקות קלויים כמו בצלצלים ועגבניות בשיפודים.
אחרי הגשת הסטייק מומלץ להגיש קינוחי בשר קטנים כמו רצועות קטנות של חזה אווז, מניפת קשתית, מניפת פילה בקר, נתח קצבים וכדומה.

אנטריקוט

 

אולי יעניין אותך גם